Liga šampiona: U Parizu meč prekinut zbog rasizma. Juventus deklasirao Barselonu. Lajpcig posle velike drame u nokaut fazi

U okviru poslednjeg kola Lige šampiona, večeras smo prisustvovali uzbudljivim utakmicama i jednoj prekinutoj utakmici zbog sudije. Lajpcig i Lacio su se posle velike drame plasirali u nokaut fazu, a Juventus je na stadionu Kamp Nou očitao lekciju Barseloni.

Očekivano, najviše uzbuđenja bilo je u grupi H. Meč u Parizu, prekinut je u 14. minutu pošto je četvrti sudija uvredio trenera Bašakšehira na rasnoj osnovi. Demba Ba je burno reagovao jer je sudija Sebastijan Koltesku nazvao ,,crncem“ pomoćnog trenera Pjera Veboa. Prvo su fudbaleri Bašakšehira otišli u svlačionicu, a za njima igrači Pariz sen Žermena. Prema nezvaničnim informacijama, meč bi trebao da se nastavi sutra u 18:55.

U meču koji je odlučivao učesnika nokaut faze, Lajpcig je posle velike drame pobedio Mančester Junajted 3:2 (2:0) i tako se plasirao u narednu rundu. Lajpcig je poveo već u 2. minutu Anhelinja koji je fantastično sačekao centaršut Zabicera sa desne strane i savladao De Heu (1:0). Lajpcig je imao inicijativu, a Junajted je bio primoran da se brani. U 13. minutu, centrirao je Anhelinjo, a gol je postigao Haidara (2:0). Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Solskjer je morao da igra ofanzivno, tako da je u drugom poluvremenu ubacio Van de Beka, Vilijamsa i Pogbu. Međutim, Lajpcig je povećao na (3:0) u 69. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, lopta uz dosta sreće dolazi do Džastina Klajverta koji je stigao do lopte pre De Hee i sa pet metara postigao gol.

Konate je u 80. minutu faulirao Grinvuda i dosuđen je penal za Mančester Junajted, a siguran je bio Bruno Fernandeš (3:1). Samo dva minuta kasnije, Fernandeš je centrirao iz kornera, a Pogba glavom smanjio na (3:2). Mančester je imao deset minuta da postigne gol koji bi ih vodio u narednu fazu, međutim, Gulaši je bio sjajan na golu Lajpciga i ostalo je (3:2).

U narednu fazu idu Lajpcig i Pariz sen Žermen, Mančester Junajted će u nokaut fazu Lige Evrope, a Bašakšehir je poslednji. Nakon odigravanja utakmice između Pariz sen Žermena i Bašakšehira, biće poznato koji tim će završiti na prvom mestu.

U grupi F, Borusija Dortmund je posle preokreta u Rusiji pobedila Zenit 1:2 (1:0). Zenit je u 16. minutu preko Drisija poveo (1:0). Pišček je u 68. minutu doveo Milionere do izjednačenja (1:1). Pobedu i prvo mesto u grupi, Borusiji je doneo Vitsel u 78. minutu (1:2). Bio je neometan i sa oko 18 metara uputio udarac, koji golman Keržakov nije mogao da zaustavi. Na ovom meču, postavljen je rekord Lige šampiona. Jusufa Mukoko je postao najmlađi igrač u istoriji najelitnijeg takmičenja. Mukoko ima svega 16 godina i 18 dana. Tako je oborio rekord Selestina Babajara koji je 1994. godine nastupio za Anderleht sa 16 godina i 87 dana.

U drugom meču, Lacio i Klub Briž odigrali su nerešeno (2:2). Na taj način, Rimljani su obezbedili učešće u nokaut fazi. Lacio je u vođstvo došao u 12. minutu preko Koree. Udarac Alberta, odbranio je Minjole, a na tu loptu je natrčao Korea za (0:1). Samo tri minuta kasnije, slična situacija. Udarac Langa sa oo 18 metara, odbranio je Reina, a na tu loptu je natrčao Vormer i postiogao gol za izjednačenje (1:1).

Prednost Rimljanima doneo je Imobile iz penala u 27. minutu (2:1). U 39. minutu, Sobol je olakšao Laciju ostatak meča dobivši drugi žuti karton. Rezultatom (2:1) se otišlo na odmor. Klub Briž je morao da igra ofanzivno u drugom poluvremenu iako je imao igrača manje, a u 76. minutu, konačan rezultat je postavio Vanaken glavom na centaršut Vormera (2:2).

Na kraju grupne faze, Borusija Dortmund je sa 13 bodova prva, Lacio je drugi sa 10 bodova. Klub Briž je treći sa osam bodova i igraće nokaut fazu Lige Evrope, a Zenit je poslednji sa jednim bodom.

Grupu G, obeležio je suret Mesija i Ronalda, odnosno Barselone i Juventusa. Juventus je neočekivano ubedljivo pobedio na Nou Kampu rezultatom 0:3 (0:2) i na taj način osvojili prvo mesto u grupi G. Prednost Juventusu, doneo je Kristijano Ronaldo iz penala u 13. minutu (0:1).

U 20. minutu, viđena je majstorija u ulozi Kvardada i MekKenija. Mekkeni je poslao loptu do Kvardada i ubacio se u srce šesnaesterca, Kvardado ga je sjajno učio i poslao prelep centršut, a MekKeni fantastičnim volej udarcem u padu savladao Ter Štegena (0:2).

U 52. minutu, posle igranja Lenglea rukom, dosuđen je još jedan penal za Juventus, a Ronaldo je ponovo bio precizan (0:3). VAR je u 75. minutu poništio još jedan gol Juventusa zbog ofsajda Bonućija. Mesi je na ovoj utakmici bio nezainteresovan, a ekipa Barselone nije napravila pravu šansu i nastavila da pruža loše patije ove sezone.

U drugom meču ove grupe, Dinamo Kijev je pobedom protiv Ferencvaroša 1:0 (0:0) obezbedio nokaut fazu lige Evrope. Jedini gol postigao je Popov u 60. minutu posle centaršuta Kedziore.

Juventus je završio kao prvi u grupi sa 15 bodova, isto koliko i drugoplasirana Barselona, ali ekipa iz Torina ima bolji skor u međusobnim susretima (poraz 2:0 i pobeda 3:0 protiv Barselone). Treći je Dinamo Kijev sa četiri boda, a poslednji je Ferencvaroš sa jednim osvojenim bodom.

U grupi E, koja nije imala rezultatski značaj, Čelsi je odigrao nerešeno protiv Krasnodara u Londonu 1:1 (1:1). Čelsi je izašao sa drugim timom, a do vođstva su došli Rusi u 24. minutu golom Kabele (0:1), a samo tri minuta kasnije, Žoržinjo je iz penala postavio konačan rezulat (1:1).

U drugom meču ove grupe, Sevilja je kao gost pobedila Ren rezultatom 1:3 (0:2). Golove za Sevilju postavili su Kunde u 32. minutu, En Nesiri u drugom minutu nadoknade i 81. minutu, a strelac počasnog gola za Ren, postigao je Ruter u 86. minutu.

Na kraju grupne faze, Čelsi je prvi sa 14 bodova, Sevilja ima 13. Krasnodar je kao treći sa pet bodova i igraće nokaut fazu Lige Evrope, a Ren je posledji sa jednim osvojenim bodom.