Liga šampiona: PSŽ pobedio na ,,Teatru snova“. Poker Žirua u Sevilji

Mečevima u sredu, završeno je 5. kolo grupne faze Lige šampiona. Pariz sen Žermen je na Old Trafordu pobedio Mančester Junajted 1:3 (1:1) i tako uneo veliku dramu pred poslednje kolo u grupi H. Čelsi je deklasirao Sevilju u Španiji (0:4), a Olivije Žiru je pokazao da je forma prolazna, a da je klasa večna, postigavši čak četiri gola. Barselona i Juventus su rutinski (3:0) savladali Dinamo Kijev i Ferencvaroš. U grupi F, Borusija Dortmund i Lacio su odigrali (1:1), a Klub Briž je pobedio prežaljeni Zenit (3:0) i tako došao u poziciju da sam odlučuje o svojoj sudbini u poslednjem kolu.

U okviru grupe E, Čelsi je kao gost pobedio Sevilju rezultatom 0:4 (0:1) i tako osigurao prvo mesto u grupi. Olivije Žiru je i danas potvrdio klasu postigavši čak četiri gola i tako se ozbiljno nametnuo Frenku Lampardu za utakmice u Premijer ligi gde ima malu minutažu. Prvi gol je postigao u 8. minutu, kada je na asistenciu Haverca u svom stilu napravio jedan dribling i šutirao u padu za 1:0. Na drugi gol se čekalo do 54. minuta. Kovačić je pustio loptu u prazno do Žirua, on driblingom izbacio Gomeza i ,,bocnuo“ loptu, prebacivši golmana Vaclika za 2:0. Dvadeset minuta kasnije, u 74. minutu, Kante je centrirao sa desne strane, a Žiru pogodio glavom (3:0). Konačan rezultat svojim četvrtim golom, postavio je Žiru iz penala.

U drugom meču ove grupe, Krasnodar je pobedio Ren 1:0 (0:0) i tako doveo soj tim do nokaut faze Lige Evrope.

Posle 5. kola, situacija u grupi E je jasna. Čelsi je prvi sa 13 bodova, Sevilja druga sa 10, treći je Krasnodar sa četiri boda, dok je Ren poslednji sa jednim bodom. Poslednje kolo neće imati rezultatski značaj.

U grupi F, Borusija Dortmund i Lacio, odigrali su nerešeno 1:1 (1:0). Strelac za Borusiju u 44. minutu bio je Gerero posle sjajno razmenjenih pasova, ostao je sam na penalu i plasirao loptu u mrežu (1:0). Lacio je izjednačio iz penala, strelac je bio Imobile u 67. minutu.

U drugoj utakmici kola, Klub Briž je rutinski savladao Zenit 3:0 (1:0). Strelci za belgijski tim, bili su de Ketelare u 33. minutu, Vanaken iz penala u 58. minutu i Lang u 73. minutu.

Posle ovog kola, Borusija Dortmund je prva sa 10 bodova, Lacio ima devet, treći je Klub Briž sa sedam bodova, dok je Zenit poslednji sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, sastaju se Lacio i Klub Briž i ako belgijski tim pobedi, plasiraće se u nokaut fazu. Dortmund je ovim bodom i matematički obezbedio prolaz u nokaut fazu Lige šampiona.

U grupi G, Barselona i Juventus su došli do rutinskih pobeda. Juventus je na svom terenu pobedio Dinamo Kijev 3:0 (1:0). Golove za Staru damu, postigli su Kijeza u 21. minutu, Ronaldo u 57. minutu i Morata u 66. minutu.

Barselona je kao gost pobedila Ferencvaroš rezultatom 0:3 (0:3). Strelci za katalonski tim, bili su Grizman u 14. minutu, Braitvajt u 20. minutu i Dembele iz penala u 28. minutu.

Barselona je prva sa maksimalnih 15 bodova, Juventus drugi sa 12 bodova, a Dinamo Kijev i Ferencvaroš imaju po jedan bod i njihov međusobni meč u poslednjem kolu, odlučiće učesnika nokaut faze Lige Evrope.

Najinteresantnije je bilo u grupi H. U prvom meču ove grupe, Lajpcig je pobedio Bašakšehir rezultatom 3:4(1:2) golom u poslednjem minutu utakmice.

Strelci su bili Poulsen u 26. minutu, Mukiele u 43. minutu za goste, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Kaveči je smanjio (1:2). Olmo je u 66. minutu povećao na (1:3), a onda Kaveči sa dva gola u 72. i 85. minutu postiže het-trik i donosi izjednačenje. Međutim, igrao se 92. minut, Sorlot je ostao sam sa nekih 18 metara i postavio konačan rezultat (3:4).

Najzanimljivije je bilo na Old Trafordu. Pariz sen Žermen se u potpunosti vratio u igru za nokaut fazu Lige šampione pobedivši Mančester Junajted 1:3 (1:1).

U 6. minutu, Mbape je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta se odbila od Lindelofa, a Nejmar je iz drugog plana utrčao i postigao gol (0:1). Mančester Junajted je izjednačio u 32. minutu preko Rašforda (1:1) i tako se otišlo na odmor.

Mančester Junajted je krenuo vrlo ofanzivno u drugom poluvremenu, a prvu priliku je imao Marsijal koji bio sam ispred Kejlora Navasa, međutim, prebacio je čitav gol. U 57. minutu, šansa meča. Kavani je istrčao do šesnaesterca PSŽ-a, lobovao Navasa, međutim, pogodio je prečku. Lopta se odbila do Bruna Fernandeša koji je asistirao do Marsijala, a njegov šut je sa 10-ak odbranio Kejlor Navas.

U 69. minutu, Markinjos je posle gužve u šesnaestecu ubacio loptu u mrežu (1:2). Minut kasnije, desio se detalj koji je obeležio utakmicu. Fred, koji je već imao žuti karton iz prvog poluvremena, oštro je startovao nad Ererom i dobio drugi žuti karton.

Konačan rezultat, postavio je Nejmar u 91. minutu nakon asistencije Mbapea.

Posle 5. kola, Mančester Junajted, Pariz sen Žermen i Lajpcig imaju po devet bodova, dok Bašakšehir ima tri boda.

U poslednjem kolu, Pariz sen Žermen dočekuje Bašakšehir, dok Lajpcig dočekuje Mančester Junajted.