Liga šampiona: Milan slavio na Kalderonu, petarda Lajpciga protiv Briža, slavlje Sitija u sudaru bogatih! (VIDEO)

Fudbaleri Milana napravili su iznenađenje pobedili su Atletiko iz Madrida sa 1:0.

Atletiko je pobedom protiv Milana mogao da obezbedi mesto u nok-aut fazi Lige šampiona. Ovako se italijanski klub prvom pobedom u sezoni umešao ozbiljno u borbu za prolazak dalje kolo pred kraj.

Bez mnogo pravih prilika, tvrdo, Atletiko je najbolju priliku na meču imao u 76. minutu. Rodrigo de Paul promašio je čist zicer.

Kazna je stigla desetak minuta kasnije. Žunior Mesijas odlično je pratio igru, ispratio je upućeni centaršut u kazneni prostor i glavom sproveo loptu u mrežu.

I nakon četvrtog kola bilo je poznato da je Liverpul siguran putnik u nok-aut fazu kada je u pitanju Grupa B Lige šampiona. Isto se zna i posle pretposlednjeg kola u ovoj grupi.

Liverpul je na svom terenu savladao Porto 2:0.

Derbi večeri u Ligi šampiona igran je na stadionu Etihadu u Mančesteru gde je Gvardiolin Siti dočekao Pariz Sen Žermen predvođen Mesijem, Nejmarom i Embapeom.

Ovoga puta je Siti slavio i to sa 2:1, Mbape je bio strelac za Parižane, preoket Sitiju doneli su Sterling i Žezus.

U drugom meču ove grupe Lajpcig je kao gost slavio ubedljivu pobedu u Belgiji protiv Klub Briža – 0:5!

Već posle 26 minuta bilo je 0:3. Golove su postigli Nkunku u 12 i 90+3, Forsberg u 17. iz penala i 45+1. i Andre Silva u 26. minutu.

To je ujedno bila i prva pobeda za Lajpcig u ovogodišnjem ciklusu Lige šampiona.

Kraljevski klub se u prestonici Moldavije revanširao Šerifu za jedini poraz ove sezone u najjačem klupskom takmičenju Evrope, a zahvaljujući trijumfu Madriđana mesto u nokaut fazi rezervisao je i Inter.

Real je poveo golom Davida Alabe iz slobodnog udarca u 30. minutu, a u nadoknadi je prepel pogodak postigao Toni Kros. Konačan rezultat postavio je Karim Benzema u 56. minutu.

Sporting je u Lisabonu u direktnom okršaju za plasman u doigravanje ubedljivo savladao Borusiju Dortmund 3:1.

Portugalski prvak je obezbedio drugu poziciju u grupi C jer ima tri boda više i bolji međusobni skor od „Milionera“ (u Dortmundu je bilo 1:0 za domaće).

Dvostruki strelac za Sporting bio je Pedro Gonsalves u 30. i 39. minutu. Dvadesettrogodišnji Portugalac je u tri meča Lige šampiona postigao četiri pogotka.

Dortmund je u 74. minutu ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Emre Džan, a ubrzo je domaći tim po treći put matirao Gregora Kobela.

Pedro Gonsavles u 81. minutu nije realizovao jedanaesterac, ali se ekspresno iskupio i asistirao Poru za 3:0. Počasni gol za Borusiju u nadoknadi je postigao Donijel Malen.