Liga šampiona: Inter rutinski protiv Šahtjora, Ajaks upisao i petu pobedu! (VIDEO)

Fudbaleri Intera savladali su Šahtjor sa 2:0, dok je Ajaks stigao i do pete pobed u Ligi šampiona ove sezone, Kopljanici su bili bolji od Bešiktaša sa 2:1.

U Milanu je viđena igra mačke i miša. Inter je napadao od prvog minuta, stvarao šanse, ali su Ukrajinci na golu imali raspoloženog Trubina, koji je glavni krivac što je prvo poluvreme završeno bez golova. Imao je Džeko dve dobre prilike, zatim Barela, dok je gol Perišića poništen zbog ofsajda.

U nastavku još žešći pritisak Milaneza koji je konačno urodio plodom u 62. minutu. Tada je Edin Džeko konačno savladao Trubina za više nego zasluženo vođstvo nero-azura. Samo pet minuta kasnije, ponovo je Džeko u centru pažnje a lopta je ponovo iza leđa Trubina za sada već ubedljivih 2:0.

Mogao je Inter i ubedljivije da trijumfuje, dok je Šahtjor jedinu priliku na utakmici imao u 87. minutu, kada je neprecizan bio Dodo…

Fudbaleri Ajaksa upisali su i petu pobedu ove sezone u Ligi šampiona ovga puta savladali su Bešiktaš na gostujućem terenu sa 2:1.

Bešiktaš je vodio od 22. minuta preko Gezala koji je bio precizan sa bele tačke. Sjajni Sebastijan Ale je izjednačio u 54. minutu, a u 69. minutu Ale je drugim golom na meču doneo pobedu Ajaksu.