Levante šokirao Real. Madriđani sve dalje od titule

Fudbaleri Real Madrida, izgubili su na ,,Santijago Bernabeu“ od ekipe Levantea rezultatom 1:2 (1:1) u okviru 21. kola Primere.

Kraljevski tim je ušao u problem već u devetom minutu. Direktan crveni karton, dobio je Eder Militao nakon starta nad protivničkim igačem, a sudija je dodelio crveni karton nakon gledanja VARA.

Ipak, Real je poveo u 13. minutu. Dugačak pas sa svoje polovine, poslao je Kros do Asensia koji je istrčao do gola Levantea i preciznim udarcem matirao Fernandeza (1:0).

Levante je izjednačio u 32. minutu. Miramon je centrirao iskosa sa desne strane, a Morales je šutirao iz prve pod prečku golmana Kurtoe (1:1).

Levante je krenuo po sva tri boda, a prvu priliku je propustio Rožer čiji je udarac sa penala odbranio Kurtoa.

Međutim, gosti iz Valensije su do sva tri boda došli u 78. minutu. Centaršut Bardija, iskoristio je Rožer koji je preciznim udarcem sa 17 metara doneo pobedu Levanteu (1:2).

Nakon ovog meča, Real Madrid je na drugom mestu sa 40 osvojenih bodova, dok je Levante na devetom mestu sa 26 osvojenih bodova.