Levandovski oborio rekord novim golom u Ligi šampiona! (VIDEO)

Fudbaleri minhenskog Bajerna su u prvom meču 1/8 finala Lige šampiona ubedljivo pobedili Lacio na gostovanju u Rimu sa ubedljivih 4:1.

Robert Levandovski je već u devetom minutu iskoristio grešku Matea Musakija, postigao pogodak i tako stigao do 72. gola u Ligi šampiona, čime je prestigao Raula Gonzalesa po broju pogodaka u ovom takmičenju, pa su ispred njega ostali još samo Lionel Mesi  sa 119 i Kristijano Ronaldo sa 135 pogodaka, koje neće biti lako prestići, ali ako ovako nastavi Poljak da igra, imaju razloga za strah dva najbolja fudbalera današnjice.

Pored njegovog rekorda, oboren je još jedan. U 24. minutu je Džamal Musijala sa ivice šesnaesterca rutinski pogodio gol na asistenciju Leona Gorecke.

Ovaj 17-godišnjak je tako postao najmlađi engleski fudbaler koji je postigao gol u Ligi šampiona prestigavši Aleksa Okslejd-Čemberlena, rekord star deset godina.

U drugom meču večeri, fudbaleri Čelsija pobedili su u Bukureštu na neutralnom terenu ekipu Atletiko Madrida rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Junak Čelsija bio je Olivije Žiru, koji je maestralno skočio i makazicama savladao Jana Oblaka u 68. minutu. On je naravno proglašen za igrača utakmice.