Lester pobedom započeo 2021.

Fudbaleri Lestera, u okviru 17. kola Premijer lige, pobedili su Njukasl na Sent Džejms Parku rezultatom 1:2 (0:0).

Prvi gol, viđen je tek u 55. minutu. Vardi je na levoj strani prošao Fernandeza, dodao loptu do Medisona, koji je snažno šutirao sa desetak metara i savladao Darlova (0:1).

U 72. minutu, Lester je duplirao prednost. Olbrajton je sjajno pronašao Tilemansa, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pod prečku (0:2).

Njukasl je smanjio u 82. minutu. Posle centaršuta iz slobodnog udarca,Fofana je pokušao da raščisti opasnost, lopta je došla do Kerola koji je udarcem iz prve savladao Šmajhla.

Do kraja utakmice, Njukasl nije uspeo da dođe do izjednačenja. Ostalo je 1:2 (0:0).

Nakon ovog meča, Lester zauzima 3. mesto sa 32 osvojena boda, dok je Njukasl na 15. mestu sa 19 bodova.