Pol poziciju na Velikoj nagradi Australije u Melburnu imaće Šarl Lekler. Drugi će startovati Maks Ferstapen.
Šarl Lekler je imao najbrži krug u vremenu 1:17.868, dok je Maks Ferstapen iza njega bio za 286 hiljadita dela sekunde. U sekundi zaostatka su bili još Serhio Peres i Lando Noris kao i Luis Hamilton koji je ispravio sve greške u samom finišu Q3 dela kvalifikacija.
Jump onboard as @Charles_Leclerc take @pirellisport Pole Position around the ultra-fast @ausgrandprix circuit 👀#AusGP #F1 @ScuderiaFerrari pic.twitter.com/ETLhahZqXP
— Formula 1 (@F1) April 9, 2022
Aleks Albon je završio kvalifikacije u Q1, a zbog problema sa bolidom ni Sebastijan Fetel nije mogao u Q2.
A dramatic moment at the end of Q1 😱#AusGP #F1 pic.twitter.com/vx3TthAaUH
— Formula 1 (@F1) April 9, 2022
U toku Q3 dela kvalifikacija je udes imao Fernando Alonso zbog toga što mu je otkazala hidraulika na njegovoj Alpini. To je izazvalo isticanje crvene zastave, a najviše je to pogodilo Karlosa Sainsa.
On je bio u brzom krugu i idealnom trenutku da postavi najbolje vreme, ali je na 50 metara pre cilja morao da odustane od vremena.
Dvojica Španaca su izvukli tako najdeblji kraj u Q3, Sains će biti deveti jer nije uspeo da popravi vreme u poslednjem izlasku na stazu i verovatno je pod utiskom prethodne situacije napravio grešku u svojoj poslednjoj šansi. Alonso nije imao vreme u Q3 i završio je deseti.