Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Srbija opena, pošto je danas pobedio Belgijanca Davida Gofana sa 6:3, 7:6.
Meč Krajinovića i Gofana, 45. i 49. tenisera sveta, trajao je sat i 47 minuta.
Victory on home soil! 🇷🇸
Filip Krajinović overcomes Goffin in straight sets 6-3 7-6(4) to move into R2.#SerbiaOpen pic.twitter.com/t1YgG0J1d9
— Tennis TV (@TennisTV) April 19, 2022
Krajinović će u drugom kolu igrati protiv Brazilca Tijaga Monteira. Trenutno 110. igrač na ATP listi, slavio je na startu turnira protiv Portugalca Žoaa Souse sa 6:4, 6:3. Biće to prvi medjusobni duel Krajinovića i Monteira.
U drugo kolo se ranije danas plasirao i Australijanac Džon Milman koji je eliminisao Austrijanca Dominika Tima sa 3:6, 6:3, 4:6. Njegov naredni protivnik biće srpski teniser Miomir Kecmanović sa kojim je do sada dva puta odmerio snage i trenutni rezultat je 1:1.
Prvi stepenik na turniru u Beogradu preskočili su i Čeh Jirži Lehečka, Rus Roman Safiuljin i Nemac Oskar Ote.