Zvezda ubedljiva protiv Albe u polufinalu pripremnog Magenta kupa
NI u jednom delu utakmice nije bilo napeto, crveno-beli su skoro sve vreme imali prednost. U prvom poluvremenu najefikasniji bili Simonović sa 8 i Mitrović sa 7 poena, dok je Teodosić podelio četiri asistencije.
Prvu dvocifrenu prednost Zvezda je imala sredinom trećeg perioda (56:46), usledio je sušni period za oba tima, a tim Duška Ivanovića definitivno je prelomio duel početkom poslednje četvrtine – trojka Jaga dos Santosa, pa prodori Nedovića i Mitrovića za 65:48 na pet minuta do kraja meča.
Od 20 sati na programu je drugo polufinale između Virtusa i Bajerna. Utakmice za treće mesto (15.00) i prvo mesto na turniru (18.00) na programu su u nedelju.
Najefikasniji na kraju bio je Luka Mitrović sa 16 poena (7-8 iz igre) i 6 skokova, dvocifren je bio i Adam Hanga sa 10 poena (4-5 iz igre, 2sk, 2ast), a Teodosić je imao 4 poena (0-2 iz igre) i 7 asistencija. Nedović i Gidraitis postigli su po 8 poena, po 7 su dali Simonović i Nejpir (2-7 iz igre, 4ast), a Jago 6 poena.