Rukomet

PREDSEDNIK RK PARTIZAN: Više ne moramo da brinemo da li ćemo spavati u autobusu ili parku!

Konačno lepe vesti za rukomet. Rukometni klub Partizan će konačno u Evropu moći da putuje onako kako dolikuje. U poslednjih par godina se zbog skupih troškova puta i smeštaja odustajalo od takmičenja u Evropi. Sada to više neće biti slučaj

Rukometašice Srbije ubedljive na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo!

Rukometašice Srbije pobedom su otvorile kvalifikacije za Prvenstvo Evrope. Srbija je u prvom meču kvalifikacija bila bolja od Turske, a pobedu je upisala rezultatom 36:27 (21:13). Apsolutno dominantna bila je reprezentacija Srbije u prvom poluvremenu koje je otvorila sa 3:0

Trikolori savladali Furiju!

Francuzi dobili Španiju sa 36:31 u četvrtom kolu Grupe A olimpijskog turnira za rukometaše.  Rukometaši Francuske zadržali su maksimalan učinak posle četiri kola u Grupi A olimpijskog turnira u japanskoj prestonici. Galski petlovi su u derbiju dobili evropskog šampiona Španiju

Norvežanke sigurne protiv Koreje!

Prvi dan ženskog rukometnog turnira u Tokiju prolazi u znaku favoritkinja. Rukometašice Norveške lako su savladale Južnu Koreju rezultatom 39:27 (18:10) i na najbolji mogući naćin počele da trasiraju put ka novom olimpijskom odličju. Bronzane olimpijke iz Rija 2016. već

Srpski rukometaši savladali Severnu Makedoniju!

Muška seniorska reprezentacija Srbije savladala je ekipu Severne Makedonije sa 29:26 (18:15) u prvom prijateljskom meču u Čairu. Dve prijateljske utakmice odigraće srpski rukometaši ovog vikenda sa Makedonijom u Nišu, a u prvoj su slavili 29:26 (18:15). Najefikasniji u timu Srbije bili su Pešmalbek koji se šest puta

KONAČNO: Publika u Srbiji se vraća na tribine! Evo i pod kojim uslovima!

Prošlo je skoro godinu i po dana bez publike na stadionima i u dvoranama, pa su svi jedva čekali da se ponovo čuje navijanje, aplauzi, pa čak i zvižduci, samo da atmosfera nije kao sa treninga. Konačno je i ovo

Danska na krovu sveta

Rukometaši Danske, novi su šampioni sveta u rukometu. Oni su u velikom finalu pobedili Švedsku rezultatom 26:24 (13:13). U prvom poluvremenu, viđena je ujednačena borba, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom (13:13). Junak pobede Danske, bio je golman Landin,

Švedska u finalu Svetskog prvenstva u Egiptu!

Prvi finalista Svetskog šampionata u Egiptu je Švedska. Oni su u polufinalu ubedljivo pobedili Francusku rezultatom 32:26 (16:13). Švedska je bila bolji rival, a golman Skandinava je blistao. U nastavku meča, Francuska je uspela da priđe na 16:15, ali to

Danska posle drame u polufinalu

Rukometaši Danske, prvi su polufinalisti Svetskog prvenstva koje se igra u Egiptu, pošto su izbacili Egipat posle boljeg izvođenja sedmeraca ukupnim rezultatom 39:38. Danska je na poluvremenu imala prednost od tri gola, a odgovor Egipta je stigao u drugom poluvremenu.

Hrvatska nije iskoristila pobedu Katara. Komšije bez nokaut faze

U meču koji je prethodio utakmici Danske i Hrvatske, rukometaši Katara uspeli su da pobede Argentinu (26:25), iako su imali čak sedam golova zaostatka. Ova pobeda je trebala najviše rukometašima Hrvatske. Najbolji strelac reprezentacije Katara, bio je Karol Marc koji