Kakav meč u Rimu! Viđeno je čak 7 golova i pobeda „Vučice“

Roma je na svom terenu savladala ekipu Specije rezultatom 4:3 (1:1) u utakmici 19. kola italijanske Serije A i tako se revanširala za izbacivanje iz italijanskog Kupa.

Imali smo prilike da vidimo čak sedam golova na meču, a Borha Majoral je bio glavna figura, kada Džeka nije bilo na terenu (navodno je svađa sa trenerom u pitanju).

Domaćin je poveo u 17. minutu golom Borhe Majorala, a samo sedam minuta kasnije Roberto Pikoli donosi izjednačenje gostima. To je ujedno bio prvi i jedini šut ka golu Rome u prvom poluvremenu koji je uputila ekipa Specie.

Na početku drugog poluvremena usledila su nova uzbuđenja, prvo je Majoral postigao svoj drugi gol na meču u 52. minutu, a samo tri minuta kasnije bilo je tada ubedljivih 3:1 golom Rika Karsdorpa.

Specija smanjuje na 3:2 u 59. minutu pogotkom Dijega Farijasa i ponovo se ušlo u neizvestan meč.

Golom Verdea u 90. minutu Specija je došla do izjednačenja i tada se činilo da će gosti ponovo biti kobni po igrače Rome.

Ipak, Roma dolazi do pobede pogotkom Pelegrinija u 91. minutu, prvom minutu sudijske nadoknade.

Roma nakon ove pobede zauzima visoko treće mesto na tabeli sa 37 bodova, samo šest manje od vodećeg Milana, ali i meč više, dok je Specija na 14. poziciji.

Roma u narednom kolu dočekuje Veronu, dok Specija dočekuje Udineze.