Juventusu samo bod. Inter slavio na teškom gostovanju protiv Sasuola

Ekipa iz Torina nije uspela da uzme sva tri boda sa gostovanja ekipi Beneventa. Iako su na papiru bili veliki favoriti i verovatno su sebi već upisali tri nova boda pre meča, Juventus je igrao samo 1:1 protiv Beneventa. Andrea Pirlo je odmarao najboljeg igrača Kristijana Ronalda i to se ispostavilo kao veliki problem kada jedan od najboljih igrača ikada nije u timu.

Juventus je poveo u 21. minutu golom Alvara Morate nakon što je primio loptu u kaznenom prostoru Federika Kijeze, odlično se snašao i levom nogom poslao loptu mrežu. Tada se činilo da će crno-beli iz Torina do kraja odraditi posao i postići još neki gol, međutim Benevento nije dugo čekao na izjednačenje. U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, Gaetano Leticija je izjednačio nakon što je odbrana Juventusa slabo reagovala.

Juventus sada zauzima petu poziciju na tabeli sa 17 bodova koliko ima i Roma, ali i meč više od Vučice.

Nakon poraza u Ligi šampiona od Real Madrida i nakon loše atmosfere u timu, pogotovo glasina da se Konte neće još dugo zadržati na klupi Intera i pored jakog ugovora koji ima, oni su uspeli da savladaju Sasuolo na teškom gostovanju i to rezultatom 0:3 u 9. kolu Serije A.

Tim iz Milana je poveo prilično brzo, Aleksis Sančez koji igra sve bolje, bio je strelac već u 4. minutu nakon asistencije Lautara Martineza, da bi u 14. minutu Vlad Kirikes dao autogol. Poslednji gol na meču je viđen u 60. minutu, a strelac je bio Roberto Galjardini. On je primio loptu na ivici kaznenog prostora i preciznim šutom savladao golmana domaćih. Inter je tako zabeležio petu pobedu u sezoni.

Inter je sada drugi na tabeli sa 18 bodova, a upravo Sasuolo zauzima treće mesto sa istim brojem bodova. Milan je i dalje prvi, sa utakmicom manje i ima 20 bodova