Juventus slavio u derbiju ,,Dela Mole“

U derbiju ,,Dela Mole“, Juventus je posle preokreta došao do pobede rezultatom 2:1 (0:1) u okviru 10. kola Serije A.

Već u 9. minutu, Torino je poveo. Posle kornere i odbijene lopte, N’Kolu je zatresao mrežu Juventusa. Do poluvremena, Juventus je imao inicijativu, a Torino je imao najbolju šansu u 13. minutu preko Simonea Zaz, međutim, Ščesni je uspeo da interveniše.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:1.

Igrao se 57. minut kada je lopta došla do Kvadrada koji je šutirao sa oko 17 metara i pogodio levi ugao, međutim radost navijača Juventusa pokvario je VAR.

U 77. minutu, Juventus je konačno izjednačio. Posle centaršuta Kvadrada, loptu je sa peterca u mrežu smestio Mekeni, koji je ušao u igru samo šest minuta ranije.

Juventus je pojačavao napade, a nagrada je stigla u 89. minutu. Kvadrado je centrirao sa desne strane, gotovo sa identičnog mesta odakle je centrirao kod prvog gola, Bonući je utrčao iz drugog plana i udarcem glavom doneo pobedu Staroj dami.

Naš Saša Lukić je za Torino odigrao poslednjih 15 minuta.

Nakon ovog kola, Juventus je na drugom mestu sa 20 osvojenih bodova, dok je Torino na 18. mestu sa samo šest bodova i nalazi se u zoni ispadanja.

U sledećem kolu, Torino dočekuje Udineze, dok Juventus gostuje u Đenovi.