Juventus pobedom započeo godinu. Ronaldo srušio rekord

Fudbaleri Juventusa, pobedili su ekipu Udinezea u okviru poslednje utakmice 15. kola Serije A na svom stadionu rezultatom 4:1 (1:0).

Prvu priliku za Juventus, imao je Remzi u sedmom minutu, ali je golman Udinezea Muso sjajno odbranio šut unutar svog peterca.

Samo tri minuta kasnije, sa leve strane je centrirao Puseto, a na tu loptu je natrčao De Paul i postigao gol, ali je poništen zbog igranja rukom.

U 31.minutu, Remzi je ukrao loptu De Paulu i ona je došla do Ronalda. Napravio je prostor za udarac po levoj strani i postigao prelep gol, pod prečku (1:0).

Rezultatom (1:0) za Juventus se otišlo na odmor.

U nastavku, novi gol već u 49. minutu. Ronaldo je poslao loptu u prazno, a Kijeza je došao do lopte i šutirao neodbranjivo u desni ugao golmana Udinezea (2:0).

U 52. minutu, Remzi je postigao gol, ali je tom prilikom igrao rukuom, tako da je posle gledanja VARA gol poništen.

U 70. minutu, Bentakur je pročitao dodavanje i došao do lopte na sredini terena, poslao pas u prazno do Ronalda, a on udarcem sa oko deset metara povećava na (3:0). Tim golom, Kristijano Ronaldo je srušio rekord Pelea.

U devedesetom minutu, Udineze je postigao utešni gol. Centrirao je sa desne straneMolina, a lopta je ispala iz ruku Šćešnjom i došla do Zegelara koji je zakucao loptu u mrežu (3:1).

Konačnih (4:1), postavio je Dibala u četvrtom minutu nadoknade.

Nakon ove utakmice, Juventus je na 5. mestu sa 27 osvojenih bodova, dok je Udineze na 13. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Naredni meč, Juventus gostuje na San Siru ekipi Milana u derbiju 16. kola, dok Udineze gostuje ekipi Bolonje.