Junajted minimalcem do prvog mesta. Everton bolji od Vulvsa

U mečevima 18. kola Premijer lige, Mančester Junajted je kao gost pobedio ekipu Barnlija na Turf Muru rezultatom 1:0 (0:0), dok je Everton slavio na ,,Molinou“ protiv ekipe Vulvsa rezultatom 1:2 (1:1).

Barnli-Mančester Junajted 0:1 (0:0)

Ekipa Mančestera, mogla je da ostane sa igračem manje u 29. minutu nakon oštrog starta Luka Šoa. Međutim, nakon gledanja VARA, sudija Kevin Frend je pokazao žuti karton. U prvom poluvremenu, posle asistencije Šoa, Megvajer je postigao gol, ali je tom prilikom napravio prekršaj nad Pitersom, pa je gol poništen nakon gledanja VARA.

U drugom poluvremenu, Mančester Junajted je želeo do sva tri boda, a pobedu je doneo Pogba u 71. minutu. Rašford je centrirao sa desne strane Pogbi koji je volej udarcem iz prve savladao golmana Poupa (0:1).

Ovom pobedom, Mančester Junajted je na prvom mestu sa 36 osvojenih bodova, dok je ekipa Barnlija na 16. mestu sa 16 bodova.

Vulvs-Everton 1:1 (1:2)

Ekipa iz Liverpula je do vođstva došla već u 6. minutu. Sigurdson je sjajno spustio loptu do Ivobija, a on šutirao iz prve u levi ugao golmana Patrisija (0:1).

Već u 14. minutu, bilo je 1:1. Ait-Nuri je uputio oštar centaršut sa leve strane, a tu loptu je sjajno prihvatio Ruben Neves i snažnim udarcem uspeva da zatrese mrežu (1:1).

Konačan rezultat, postavio je Kin sjajnim udarcem glavom u 77. minutu posle asistencije Andre Gomesa sa leve strane.

Nakon ove utakmice, Everton je na 4. mestu sa 32 boda, dok je Vulvs na 14. mestu sa 22 osvojena boda.