Junajted je glavni u Mančesteru! Siti ima još posla do titule (VIDEO)

U velikom derbiju Mančestera u okviru 27. kola Premijer lige, fudbaleri Junajteda savladali su Siti na Etihadu rezultatom 2:0.

„Crveni đavoli“ su iznenađujuće trijumfovali uzevši u obzir formu „građana“ koji su vezali čak 21 pobedu u svim takmičenjima pre ovog meča.

Na samom startu meča šok za domaće. Sudija Tejlor je već u prvom minutu dosudio penal za Junajted posle prekršaja Žezusa nad Marsijalom. Precizan sa bele tačke minut kasnije bio je Bruno Fernandeš.

Siti je nakon toga krenuo veoma ofanzivno, koristio je to Junajted za kontre i zapretio preko Šoa, ali su i „građani“ propustili nekoliko veliki hprilika da izjednače.

Svoje prilike su imali De Brujne i Marez, ali se na odmor otišlo minimalnom prednošću ekipe crvenog dela grada.

Odmah u nastavku meča Rodri je pogodio prečku, a kazna je stigla u 50. minutu kada je Luk Šo posle solo-prodora i duplog pasa sa Rašfordom savladao nemoćnog Edersona.

Prednost Mančester Sitija na tabeli je i dalje ogromna i pored ovog poraza i ona iznosi 11 bodova razlike.