Nakon što je Pežo napustio Novaka Đokovića, iako se oglasio par nedelja pre toga sa totalno drugačijim stavom, sada bi najboljeg tenisera ikada mogla da napusti još jedna kompanija.
Od kako je Novak deportovan iz Australije kompanija “Lakosta“, njegov glavni sponzor koji nosi na svakom meču na grudima, razmišlja o prekidu saradnje.
I prema pisanju švajcarskog novinara Bendžamina Vajmana za sajt “Lucerner Cajtung”, odlučeno je da “krokodil” završi ugovor sa srpskim teniserom.
“Godinama je Lakost u vlasništvu grupacije Maus Freres koja se nalazi u Ženevi. Lakost predstavlja tenis, a osnovana je 1933. godine od strane bivšeg Francuskog tenisera Lakoste. Od 2017. godine rival Rodžera Federera Novak Đoković je ambasador ovog kultnog brenda, a sada on ima ugovor do 2025. godine vredan 9.000.000 dolara godišnje”, prenosi pomenuti portal, odnosno novinar Benjamin Vajman.
“Partnerstvo sa Đokovićem nije donelo ništa dobro u skorije vreme. Bivši svetski broj 1 je ređao negativne naslove zbog odbijanja da se vakciniše i imigracionog statusa u Australiji. Za sada bi Maus Freres verovatno volela da se osloni na neko novo lice u reklamama”, ističe se u tekstu.
Zamena je već pronađena i ona bi trebalo da bude Amerikanka Venus Vilijams.
Genfer #Manor-Inhaber schnappen sich #Venus #Williams als neue #Lacoste-Botschafterin – mit Folgen für #Djokovic?
–https://t.co/pk1Q90hIfg— Luzerner Zeitung (@LuzernerZeitung) March 7, 2022
“Kompanija je već objavila da će sedmostruka grend slem šampionka Venus Vilijams biti nova ambasadorka. Naveli su da je ona jedna od najinspirativnijih žena u sportu i uvek se borila za jednakost“, navodi se u tekstu.
Dakle, izvesno je da će i ovaj čuveni brend napustiti srpskog tenisera, ali sačekajmo i njihovu zvaničnu odluku.
NOVA ATP LISTA: Đoković i dalje na drugom mestu, ima velikih promena u Top 10!