Inter u polufinalu Kupa Italije. Ibrahimović tragičar, Eriksen heroj.

Derbi 1/4 finala Kupa Italije kakav smo i očekivali! Vatren, strastven, pun naboja i emocija, na ivici incidenta. „Neroazuri“ su odneli pobedu „Rosonerima“ u gradskom derbiju 2:1 (0:1) i tako se plasirali u polufinale Kupa Italije.

Milan je krenuo odlično, a vođstvo je došlo u 31. minutu preko sjajnog Zlatana Ibrahimovića, koji će, ispostaviti se na kraju biti i tragičar meča. Handanović je bio nemoćan da bilo šta učini. U nastavku prvog poluvremena, imao je Inter svoje šanse, ali nije uspeo da izjednači. U međuvremenu, došlo je do koškanja između Lukakua i Ibrahimovića gde su pale i neke teške reči i uvrede, pa su obojica dobili po žuti karton.

Početak drugog poluvremena, obeležio je prekršaj Ibrahimovića nad Kolaroviim u 58. minutu i to je njegov drugi žuti, pa je morao da napusti igru i ostavi na cedilu svoju ekipu. Malo nakon toga, prekršaj nad Barelom u 69. minutu i nakon VAR intervencije, sudija pokazuje na belu tačku, a precizan izvođač je bio Lukaku u 71. minutu za izjednačenje 1:1.

U nastavku, potpuna inicijativa Intera, pokušaji Lautara Martineza i Lukakua su se ređali kao na tacni. A onda detalj koji je odlučio meč. Danas Eriksen je ušao u igru u 90. minutu, a meč je bio produžen čak deset minuta. U 97. minutu, tj. sedmom minutu nadoknade, on izvodi slobodan udarac i golman Tatrušanu koji je do tada bio odličan, nemoćan je da uradi bilo šta. Eriksen je ovim podsetio na najbolje dane iz Totenhema.

Inter je prošao dalje u polufinale i čeka boljeg iz duela Juventus – Spal, koji je na programu sutra.