Inter pobedom na čelu tabele Serije A

Na gostovanju u Firenci, ekipa Antonija Kontea pobedila je Fiorentinu rezultatom 0:2 (0:1).

Skoro pola sata je prošlo bez većih dešavanja, a onda je Inter poveo. Vrlo precizan udarac u 31. minutu Barele bio je neodbranjiv za golmana Dragovskog. U finišu poluvremena, Handanović je spasio Inter, prvo je šut Bonaventure odbranio, a onda u sledećem napadu i pokušaj Biragija.

Već početkom drugog poluvremena, Konteov tim je duplirao prednost. Odličnu asistenciju Hakimija lako je u pogodak pretvorio Perišić u 52. minutu.

Zbog isključenja u prošlom kolu, za Fiorentinu nije igrao Nikola Milenković. U startnoj postavi bio je Dušan Vlahović i igrao je do 74.minuta kada ga je zamenio Kokorin. U pobedničkom timu, Aleksandar Kolarov nije ulazio u igru.