Ings srušio Liverpul. Redsi bez gola 270 minuta

U poslednjoj utakmici 17. kola Premijer lige, fudbaleri Sautemptona pobedili su ekipu Liverpula na stadionu Sent Meris rezultatom 1:0 (1:0). Ovo je najduži period Liverpula bez postignutog gola  od dolaska Jirgena Klopa – čak 270 minuta. Poslednji gol, Liverpul je postigao pre dva kola u petom minutu utakmice protiv Vest Bromvič Albiona, a usledile su utakmice bez postignutog gola – Njukasl i Sautempton.

Već u drugom minutu, Sautempton je došao do vođstva. Vord-Praus je izveo slobodan udarac, a Aleksander-Arnold je loše odreagovao. Lopta je došla do Ingsa, koji je fantastičnim lob udarcem iskosa sa sedam metara savladao golmana Alisona (1:0).

U prvom poluvremenu, najbolju priliku za Liverpul, propustio je Mo Salah, a njegov udarac glavom otišao je preko gola.

Sautempton je na poluvremenu imao prednost od 1:0.

U nastavku je Liverpul delovao bolje. A već u 50. minutu, desila se situacija koja će se dugo prepričavati. Nakon šuta Vajnalduma, šut je pokušao da klizećim startom izblokira Stivens. Lopta ga je tada pogodila u ruku, ali sudija Mariner je smatrao da nije postojalo namere.

Pokušao je Klop da izmenama promeni nešto. U 57. minutu, umesto Čemberlena je ušao Šaćiri. Dvadeset minuta kasnije, iz igre je izašao Aleksander-Arnold, a zamenio ga je Milner. Ovo je bila ubedljivo najgora utakmica Arnolda ove sezone, s obzirom da je na ovom meču imao čak 28 pogrešnih dodavanja, najviše od bilo kog igrača ove sezone.

U 84. minutu, najbolju šansu za Sautempton, propustio je Valeri. Alison je izašao daleko od svog gola, do lopte je stigao Valeri koji nije uspeo da sa velike udaljenosti smesti loptu u praznu mrežu.

Do kraja je rezultat ostao nepromenjen – 1:0 (1:0).

Nakon ovog kola, Liverpul je i dalje prvi sa 33 osvojena boda, isto koliko i drugoplasirani Mančester Junajted, ali uz utakmicu više. Sautempton se nalazi na šestom mestu sa 29 osvojenih bodova.