Incident kakav se skoro ne pamti u Australiji, a centralna figura je bivši reprezentativac Srbije i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Miloš Ninković!
Srpski vezista i trener protivničke ekipe Sindeja Stiv Korica, inače hrvatskog porekla, hvatali su se za gušu u svlačionici.
Ninkovićev tim Vestern Sidnej Vonderers poražen je rezultatom 2:1 u plej-ofu australijske A lige na svom terenu od gradskog rivala Sidneja, inače kluba čiji je dres Miloš nosio sa velikim uspehom punih sedam sezona.
Srbin je u gospodskom maniru posle meča otišao u protivničku svlačionicu kako bi svakom igraču protivničkog tima stegao ruku i čestitao na velikom uspehu, a sve je to zabeležila kamera.
Haos je nastao kad je u svlačionicu ušao Stiv Korica, sa kojim se Ninković nije baš lepo rastao kad je menjao klub i došlo je do verbalnog sukoba, odgurivanja i bliskog kontakta. Tuču i veći fizički sukob sprečili su igrači Sidneja, koji su izgurali Ninkovića iz svlačionice.
Hrvatski trener je priznao posle utakmice da između Ninkovića i njega postoje neraščišćeni računi još od ranije, ali nije hteo da otkrije o čemu se tačno radi.
“On je bio uznemiren, verovatno zato što je izgubio utakmicu. Znate, imamo mi problem koji traje već neko vreme, ali to je između njega i mene”, rekao je Korica.
This is the moment Milos Ninkovic was escorted out of Sydney FC’s dressing room.
Marko Rudan and Steve Corica explain how handshakes ended with eviction.
📰 https://t.co/xFpsfnQaiy pic.twitter.com/7J1QwxKfvL
— KEEPUP (@keepupau) May 7, 2023
Nova uprava Partizana spremila premije za igrače ukoliko budu drugi na tabeli Superlige Srbije!