Građani vezali četvrtu pobedu

Fudbaleri Mančester Sitija, pobedili su u okviru 18. kola Premijer lige ekipu Brajtona na Etihadu rezultatom 1:0 (1:0). Ovom pobedom, Mančester Siti je vezao četvrti uzastopni trijumf.

U prvom poluvremenu, najbolju priliku za Siti, propustio je Kevin de Brujne, kada je golman Sančez sjajno odbranio.

U 44. minutu, Mančester Siti je postigao, ispostaviće se jedini gol na meču. Kevin de Brujne je dodao loptu do Fodena, on je uspeo da napravi poziciju za šut i precizno pogodio levi ugao golmana Sančeza.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu, Mančester Siti je imao najbolju priliku preko Bernarda Silve koji je pogodio stativu. U 92. minutu, Sančez je napravio prekršaj nad Kevinom de Brujneom i dosuđen je penal za Mančester Siti. Odgovornost je preuzeo Rahim Sterling, koji je u igru ušao samo deset minuta ranije. Međutim, njegov snažan šut, otišao je preko gola.

Ovom pobedom, Mančester Siti zauzima treće mesto sa 32 osvojena boda, samo četiri manje od prvoplasiranog Mančester Junajteda. Brajton je na 17. mestu sa 14 osvojenih bodova.