Građani rutinski pobedili Fulam

U drugom meču dana, fudbaleri Mančester Sitija, rutinski su došli do pobede protiv Fulama rezultatom 2:0 (2:0).

Građani su od prvog minuta krenuli vrlo ofanzivno. Videlo se na početku velika želja da poprave utisak zbog loših rezultata koji su imali od starta sezone.

Samo pet minuta, trebalo je Sitiju da dođe do vođstva. De Brujne je sjajno povukao kontru sa centra, odlično uposlio Sterlinga koji je utrčavao iz drugog plana, a on uspeva da matira Areolu.

U 26. minutu, Andersen pravi prekršaj nad Sterlingom u šesnaestercu i dosuđen je penal za Mančester Siti. Siguran sa bele tačke, bio je De Brujne (2:0). Sterling je nedugo posle gola imao šansu da uveća prednost, međutim, Areola uspeva da zaustavi njegov šut.

Rezultatom 2:0, otišlo se na odmor. De Brujne je u 50. minutu posle sjajnog udarca pogodio prečku, a nekoliko minuta kasnije, propustio je šansu da izađe kao pobednik u duelu 1 na 1 sa golmanom Areolom.

Do kraja utakmice, Građani nisu žurili, igrali su oprezno i rezultat je ostao 2:0. Aleksandar Mitrović nije ulazio u igru.

Nakon nepotpunog 11. kola, Mančester Siti ima 18 bodova, dok je Fulam ostao na sedam bodova.

Naredno kolo nam donosi mančesterski derbi, a domaćin je Mančester Junajted na Old Trafordu. Fulam ima teško gostovanje u Liverpulu.