Engleska slavila minimalnim rezultatom! (VIDEO)

Fudbaleri Engleske savladali su selekciju Hrvatske sa 1:0 (0:0) u prvom kolu grupe D Evropskog prvenstva.

Engleska je jako dobro ušla u meč i već u 6. minutu imali su odličnu šansu preko Fodena koji je pogodio stativu. U nastavku utakmice ritam je malo opao, pa se na poluvreme otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu Engleska stiže do vođstva u 57. minutu Filips je asistirao, a Rahim Sterling matirao Livakovića za 1:0. Samo pet minuta kasnije Kejn je imao šansu da duplira prdnost, ali se niije dobro snašao na drugoj stativi.

Hrvati su u finišu meča imali inicijativu, ali su to uglavnom bili jalovi napadi i sporadični pokušaju bezidejnih Dalićevih izabranika.

Englezi su tako prvi put u istoriji pobedili prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu.