EFL KUP: Čelsi pobedio i stekao lepu prednost pred revanš! (VIDEO)

U prvom meču polufinala EFL kupa Čelsi je na svom stadionu “Stamford bridž” pobedio Totenhem sa 2:0.

“Plavci” su tako na korak do finala, pošto je ostalo da se za sedam dana odigra revanš na stadionu Totenhema “Vajt Hart Lejn”.

Greatodds

Četa Tomasa Tuhela je ceo posao završila za 35 minuta igre. Čelsi je poveo iz prve prilike, igrao se 5. minut kada je Alonso uposlio Haverca, a ovaj rutinski matirao Ljorisa za 1:0.

U 34. minutu, ekipa iz plavog dela Londona je duplirala prednost. Dejvis je nespretno reagovao i savladao je svog golmana za 2:0. Mogao je Čelsi u 42. minutu da potpuno rasturi “pevce”, ali je Ziješ glavom šutirao pored gola.

U drugom delu igre prvu šansu su imali gosti. Kejn je šutirao, a Kepa je uspeo da odbrani taj udarac.

U 61. minutu je Timo Verner šutirao pored gola. Poslednju šansu na utakmici imali su Sparsi, ali je Lo Selso tukao po sred gola, a Kepa odbranio.

Arsenal i Liverpul su trebali da odigraju svoj meč sutra, ali je meč odložen zbog velikog broja zaraženih igrača i novi termin je 20. januar.