Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić, obratio se novinarima na žrebu za Košarkašku ligu Srbije čiji plej-of počinje već naredne nedelje.
Ipak, glavni fokus je bio na Evroligi i ABA ligi.
“Za nas je trenutno najbitniji plej-of ABA lige. Kreće borba za trofeje. Jednostavno prvo se pripremamo za to, spremni smo zdravi, napeti smo, jedva čekamo da to počne. Cele sezone igrate za trofeje i sada je došao taj trenutak kada se sve odlučuje”, rekao je Dobrić.
Dobrić smatra da crveno-beli mogu da se nose sa Partizanom i bez prednosti domaćeg terena.
“Izgubili smo neke utakmice koje nismo smeli, ali mislim da imamo dovoljan kvalitet da se nosimo sa ekipom Partizana i bez prednosti domaćeg terena ako se sastanemo u finalu. Naravno imamo dosta prepreka do toga i jedni i drugi imaju da odigraju veliki broj mečeva. Naš cilj je naravno da probamo da odbranimo titulu, mislim da to možemo da uradimo bez obzira na stanju na tabeli”, rekao je košarkaš crveno-belih.
Ostaje žal za plasmanom u Top 8 Evrolige.
“Svesni smo da smo mogli da budemo među osam ekipa koje su u plej-ofu. Neke naše utakmice za zaborav su doprinele da ne budemo u tih osam, jednostavno, ostaje žal, ali ne možemo da vratimo vreme i promenimo bilo šta. Jedino je dobro što se naša igra promenila. Nemamo crne minute, nemamo padove što se videlo na prethodnim mečevima u Evroligi, a sada nam sledi ono najbitnije, a to su borbe za trofeje”, dodao je Dobrić.
Poznato kada kreće Superliga Srbije (KLS), Partizan i Crvena zvezda povlašćeni!