NOVAK JE U FINALU ROLAN GAROSA!

Kao što se i očekivalo, velika borba se vodila na terenu u Parizu u meču polufinala Rolan garosa između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala!

Novak Đoković se plasirao u finale Rolan Garosa nakon što je savladao Rafaela Nadala sa 3:1 (3:6, 6:3, 7:6, 6:3), nakon neverovatne i dugotrajne borbe. Imali smo prilike da uživamo u ovom majstorskom tenisu više od 4 sata!

ČETVRTI SET:

Sudija je objavio, na oduševljenje publike, da mogu da ostanu u dvorani i gledaju meč do kraja, pa neće doći do prekida, kao na prošlom Novakovom meču protiv Beretinija, a i mnogo će im značiti podrška i atmosfera za potpuni doživljaj.

Novak se presvukao, bio je par minuta u svlačionici, dok je Nadal nervozno cupkao i čekao da izađe naš teniser i tako nastave meč.

Nadal je sigurno počeo ovaj set brejom u startui došao do prednosti od 0:2 u gemovima, ali je Novak ubrzo bio siguran na svoj servis i smanjio zaostatak na 1:2.

Ma, Novak je neverovatan! Potpuno je preokrenuo, dobio je svoja dva gema i uzeo jedan brejk Nadalu za vođstvo od 3:2. Ubrzo je uzeo i još jedan brejk i potpuno preokrenuo za rezultat 4:2 u četvrtom setu. Fenomenalnim potezom je oduševio publiku i potpuno zasluženo stigao do ubedljive prednosti od 5:2. Još samo jedan gem deli Novaka od finala Rolan Garosa!

Gotovo je! Novak je u finalu Rolan Garosa! Nakon tri meč lopte koje su mu usledile, on je iskoristio svoju drugu, a Nadal je već izgledao kao da se predao.

TREĆI SET:

Kakvo polufinale! Epska borba između Đokovića i Nadala. treći set je dobio naš as nakon 93. minuta trajanja i nakon taj-brejka, završen je rezultatom 6:6 (7:4) za našeg tenisera. Novak je imao prednost od 5:3, ali Nadal je pokazao znake života dobrim servisima, vratio je jedan gem, 5:4, a zatim i uzeo brejk za 5:5.

Ništa od brejka u narednom gemu, Nadal je poveo sa 6:5, Novak je imao je 40:30 na svoj servis u narednom gemu, ali Španac je u dugim razmenama bio izdržljiviji i stigao do set lopte, potom je osvojio još dva poena i ušlo se u taj-brejk!

Počeo je Novak Nadalovom duplom greškom, ali je Španac vrlo brzo nadoknadio taj zaostatak i potom poveo sa 3:2. Novak dobija oba poena na svoj servis.

Sledeći poen je bio nadmudrivanje na mreži, na kraju greši Nadal, njegov loš volej i Novak je poveo sa 5:3 u taj-brejku!

Nadal dobija naredni poen, Đoković uzvraća as-servisom za set loptu i osvaja ga!

djokovic

NOVAK DJOKOVIC (SRB)
TENNIS – FRENCH OPEN – ROLAND GARROS – ATP – WTA – ITF – GRAND SLAM – CHAMPIONSHIPS – PARIS – FRANCE – 2021
© TENNIS PHOTO NETWORK

POČETAK MEČA:

Španski teniser je dobio prvi set, imao je prednost i od 5:1 čak, Novak je uspeo da uzme brejk i da se vrati, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Nadal je dobio 6:3.

Odgovor našeg tenisera stigao je već u drugom setu i to istim rezultatom. Novak Đoković je posle 53 minuta u tom delu meča izjednačio rezultat na 1:1 (3:6, 6:3).

Novak je već u drugom gemu napravio brejk, ali se Španac odmah vratio. Svaki je držao svoj servis do šestog gema, kada je Nole došao do tri vezane brejk lopte, a drugu je iskoristio.

Već u sledećem je u tri navrata sjajnim udarcima sprečio rivala da uzvrati, a na sjajne načine je sprečavao Nadala da se vrati u set i prvu šansu iskoristio.

Epska bitka traje skoro dva sata, a kraj se ne nazire uskoro…

Podsećamo, Novak će u finalu Rolan Garosa igrati sa Cicipasom koji je danas savladao Zvereva, za njegovo prvo Grend Slem finale.