Posle poraza u finalu Mundijala od Argentine, u taboru Hrvatske su ljuti na sudije. Tačnije, na sudiju u VAR sobi.
Tamo je sedeo Masimilijano Irati, a interesantno je da je isti sudija bio u VAR sobi u finalu Svetskog prvenstva u Rusiji kada su Hrvati izgubili od Francuske. I tada su se “vatreni” žalili na ovog arbitra.
“Kad me za koju godinu budu pitali šta bih menjao, menjao bih sudiju. On je Mandžukića isključio s centra. Isti VAR sudija je bio!? Pa, kud će na nas opet. To nisam znao, kud će na nas opet. Kud će na nas… Dolazi li na more kod nas on? Bolje da ga ne upoznam, šta će mi. S takvima nemam posla. Irati, Irati, baš iritira“, rekao je Dalić, pa dodao:
“Šalim se. Nisam to stvarno znao. Ali dobro, šta ćemo sad sa sudijama, neka žive u svom svetu. Kome je u interesu da Hrvatska igra finale? Juče je bilo Argentinaca 50 hiljada, a nas je bilo tri hiljade.”
Hrvate najviše zanima hoće li Luka Modrić da igra za reprezentaciju i posle Katara. Vezista Reala ima 37 godina.
“Bio je jako razočaran i tužan posle utakmice i teško mu je pao ovaj poraz. Mislim da je logično da se tako oseća, bilo mu je jako teško. Nama je koncentracija na utakmici za treće mesto i nismo razgovarali o tome. Iskreno se nadam da će Luka još da ostane u reprezentaciji, a on će o tome sam da odluči. Ja bih voleo da nastavi, ali razgovaraćemo posle subote“, istakao je Dalić.