Crvena zvezda savlada tvrdi Čukarički na stadionu „Rajko Mitić“ (VIDEO)

Crvena zvezda je na svom terenu savladala ekipu Čukaričkog rezultatom 2:0 (0:0) i tako zadržala prednost nad Partizanom od 6 bodova.

Nije bilo lako, mada se nije ni očekivao lak meč za izabranike Dejana Stankovića, koji je malo promešao karte pred za duel.

U prvom poluvremenu smo osim prilike Bena, videli nešto slabije izdanje crveno-belih i najzanimljivije su bile reakcije Stankovića koji je bio vidno ljut na svoje igrače.

Čukarički je dobro odigrao prvih 45 minuta, što je navelo Stankovića da odmah menja na startu drugog dela igre, ubacio je Kataija i Gobeljića i igra Zvezde je počela da liči na nešto.

U 65. minutu velika šansa za Zvezdu kada je golman Petrović sjajno intervenisao nakon udarca rezerviste Nikolića, a onda gol u 72. minutu utakmice.

Milunović je proigrao Bena, a fudbaler sa Komorskih ostrva je uspeo da nekako ubaci loptu u mrežu za vođstvo od 1:0 i probijanje bedema ekipe Čukaričkog.

Milan Borjan je večeras bio odličan i može se reći da je kapiten spasio Crvenu zvezdu, pošto uspeo je da odbrani udarac Kovača sa 7 metara nakon centaršuta sa leve strane,.

U 87. minutu crveno-beli dolaze do novog gola i postavljaju konačan rezultat. Ben je uzeo loptu, stigao do nje pre golmana Petrovića koji nesmotreno pravi faul za penal, a sa bele tačke je precizan Aleksandar Katai koji se upisuje u strelce za konačnih 2:0.

Zvezda je prva na tabeli Superlige Srbije sa 71. osvojenim bodom, dok je Partizan drugi sa 65. osvojenih bodova.