Crvena zvezda „petardom“ častila Javor u Ivanici

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju ubedljivo pohod ka osvajanju četvrte uzastopne titule u Superligi. Oni su u 31. kolu u Ivanjici savladali Javor rezulatom 5:1 (2:1) i sada su im za osvajanje titule i matematički potrebne tri pobede.

Izabranicima Dejana Stankovića su nastavili u odličnom ritmu nakon pobede u “večitom derbiju”. Ipak, nije počelo dobro. Poveli su Ivanjičani u četvrtom minutu, a strelac je bio Luka Luković. On je šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je prošla kroz ruke golmanu Milanu Borjanu.

Radost Javora je kratko trajala, a mrežu domaćih je načeo Aleksandar Katai. On je prvi pogodak postigao u osmom minutu iz slobodnog udaraca, kada je prebacio živi zid i poslao loptu u gornji ćošak gola Javora.

Drugi put je zatresao mrežu u 31. minutu. Šutirao je ka golu, lopta je zakačila jednog domaćeg fudbalera i prevarila golmana Velimirovića.

U drugih 45 minuta na terenu je postojala samo jedna ekipa. Treći pogodak je postigao Nemanja Milunović u 65. minutu posle slobodnog udarca sa desne strane. On je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Nije se dugo čekalo na četvrti gol, a strelac je bio El Fardu Ben u 72. minutu. Odlično se u kaznenom prostoru snašao Mirko Ivanić, uposlio Bena koji je bio sam, pa je egzeklucija bila neminovna.

Konačan rezultat je postavio Filipo Falko u 82. minutu, koji je tako postigao svoj tek drugi pogodak u crveno-belom dresu.