Cibona posle preokreta slavila u Čačku!

Prvi meč osmog kola regionalne ABA lige koji se igrao u subotu doneo je duel Borca i Cibone u Čački, a hrvatski predstavnik slavio je rezultatom 62:59 posle preokreta u poslednjoj četvrtini.

Domaći su u najvećem delu utakmice imali vođstvo, vodili su u nekoliko navrata i sa devet poena razlike, ali je njihov napad u poslednjoj četvrtini stao – Zagrepčani su taj period dobili rezultatom 24:15, a Borac je u čitavom drugom poluvremenu ubacio tek 25 poena. Ključne poene u preokretu u finišu ubacili su Amar Gegić i Mateo Drežnjak.

Najefikasniji u timu Vladimira Jovanovića bio je Lovro Gnjiidić sa 19 poena, 5 skokova i 8 asistencija. Mateo Drežnjak dodao je 11 poena i 7 skokova, a Ivan Majcunić dodao je 10 poena.

U poraženoj ekipi Marka Marinovića istakao se Amerikanac Hanter Hejl sa 19 poena, a sledeći najefikasniji bio je Aleksa Novaković sa 9 poena i 6 skokova.