Čelsi minimalcem slavio protiv Fulama

U okviru 19. kola Premijer lige, fudbaleri Čelsija. pobedili su ekipu Fulama rezultatom 0:1 (0:0).

Prvo poluvreme, proteklo je u inicijativi Čelsija, ali je Fulam uspeo da konsoliduje odbranu. Možda i prelomni trenutak meča, desio se u 44. minutu. Robinson je otvorenim đonom startovao nad Aspelikuetom, a sudija Bankes je posle gledanja VARA dodelio crveni karton veznjaku Fulama.

Lampard je bacio sve karte na ofanzivu u drugom poluvremenu. U igru je uveo Vernera i Hadson-Odoia, a jedini gol viđen je u 78. minutu.

Čivel je centrirao sa leve strane, a Areola je boksovao loptu koja se odbila do Maunta. On je uspeo da volej udaracem donese pobedu svom timu (1:0).

Nakon ovog kola, ekipa Čelsija zauzima 7. mesto sa 29 bodova, dok je Fulam na 18. mestu sa 12 bodova.

U ostalim mečevima dana, Lids je na Eland Roudu izgubio od ekipe Brajtona rezultatom 0:1 (0:1), dok je Vest Hem na svom terenu, golom Antonia slavio protiv ekipe Barnlija 1:0 (1:0).