Bundesliga: Lajpcig ubedljiv protiv Majnca, Leverkuzen remizirao sa Berlinom! (VIDEO)

Fudbaleri Lajpciga savladali su Majnc 4:1, u meču 18. kola nemačke Bundeslige.

Domaći su odlično započeli drugi deo sezone, sa nadom da će uspeti na kraju da obezbede Evropu.

Greatodds

Do vođstva su stigli golom Silve iz penala u 21, da bi početkom drugog poluvremena, u 47. minutu, Soboslai duplirao prednost.

Jae-Sung je smanjio deset minuta kasnije, da bi u naredna četiri, prvo Nkunku, a onda i Silva postavili konačan rezultat.

Lajpcig je nastavio da se penje na tabeli i sada je osmi sa 25 bodova, jednim više upravo od Majnca.

Fudbaleri Hofenhajma su iskoristili kikseve Leverkuzena i Frajburga i pobedom nad Augzburgom stigli do treće pozicije.

Nije dobro krenula utakmica za njih, pošto su gol primili već u petom minutu, kada je strelac bio Gregorič.

Ipak, ovog popodneva Bebu je bio raspoložen, a golovi u 38. i 44. minutu najavili su pobedu Hofenhajmu. Konačni 3:1 postavio je Raum u 93. minutu.

Leverkuzen je odigrao samo 2:2 protiv šestoplasiranog Union Berlina, a istim rezultatom završen je i okršaj Frajburga i Arminije. U ovom duelu domaći su u drugom poluvremenu ispustili dva gola prednosti.

Jedini meč bez pogodaka odigrali su Grojter Firt i Štutgart.