Bratski derbi pripao Olimpijakosu. Printezis ponovo presudio Zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde, vezali su četvrti uzastopni poraz izgubivši večeras od ekipe Olimpijakosa rezultatom 79:81 (45:37) u hali Aleksandar Nikolić u okviru 13. kola Evrolige. Crveno-beli su imali dva slobodna bacanja samo šest sekundi pre kraja, ali je O’Brajant pogodio samo jedno, a Printezis je pogodio uz faul, međutim, namerno je promašio bacanje kako Crvena zvezda ne bi iskoristila napad.

Poenima Voldena i Rita, Crvena zvezda je povela (11:5). Crveno-beli su nastavili u istom ritmu i na kraju prve četvrtine imali su predost +14 (30:16).

Zvezda je odlično počela drugu četvrtinu, a Lojd je upisao prve poene za prednost (37:23). Spanulis je trojkom smanjio na -8 (41:33), a Davidovac je promašio zicer, tako da je Zvezda propustila da na odmor ode sa dfocifrenom razlikom (45:37).

Olimpijakos je bolje otvorio drugo poluvreme. Printezis je pogodio i smanjio na minus šest (45:39). Olimpijakos je zatim vezao tri trojke. Sve tri je postigao Harison, a Olimpijakos je smanjio na – 1 (52:51). Olimpijakos je u ovoj četvrtini imao 22 skoka, a na odmor su otišli sa prednošću +1 (61:62).

Na početku poslednje četvrtine, Olimpijakos je otišao na +6 (61:67). Larincakis je trojkom odveo Olimpijakos do najveće prednosti (61:70).

Zvezda posle tajm-auta pravi seriju 8:0 i smanjuje na (69:70). Minut ipo pre kraja, Crvena zvezda poenima Džonija O’Brajanta dolazi do +2 (78:76). Gosti su izjednačili, a zatim je Olimpijakos na devet sekundi pre kraja imao posed, a Spanulis je pogodio jedno bacanje za (78:79).

Na sedam sekundi pre kraja, O’Brajant je fauliran, a pogodio je samo jedno slobodno bacanje (79:79).

Na tri sekunde pred kraj, pobedu Olimpijakosa donosi Printezis (79:81). Nije pogodio dodatno bacanje a Crvena zvezda nije mogla do poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Printezis sa 16 poena i četiri skoka, Spanulis je postigao 14 poena, a Slukas 13 poena uz sedam asistencija. U ekipi Crvene zvezde, Džoni O’Brajant je postigao 16 poena uz četiri skoka, a Lojd i Volden su postigli po 13 poena.

Crvena zvezda je vezala četvrti poraz u Evroligi i nalazi se u ozbiljnoj rezultatskoj krizi. Posle 13 utakmica, imaju skor 4-9 i nalaze se na 16. mestu, dok Olimpijakos ima skor 7-5 i zauzima 9. mesto.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Albu u utorak, a Olimpijakos u Pireju u sredu dočekuje Valensiju.