Borusija osvojila kup Nemačke! (VIDEO)

Fudbaleri Borusije iz Dortmudna osvojili su Kup Nemačke pošto su savladali RB Lajpcig sa 4:1 (3:0).

Dortmund je poveo već u 5. minutu meča Sančo je odličnim udarcem uspeo da savlada Gulašija.

Borusija je brzo tražila novu priliku da duplira  prednost, a to je uspeo Erling Haland nakon novog kontranapada. Rojs je proigrao viskog norvežanina koji je izdržao duel sa Upemakanom i pogodio za 2:0.

Treći pogodak je stigao u najgorem trenutku za Lajpcig pred sam kraj prvog poluvremena ponovo je Sančo pogodio i utrostručio prednost Dortmunda.

U nastavku je Lajpcig morao da pojača, što i jesu učinili. Tim Julijana Nagelsmana je imao prečku i stativu, a pritisak je brzo urodio plodom i Dani Olmo je golom smanjio na 3:1.

A fenomenalni Erling Haland je novim golom pred kraj meča postavio konačan rezultat 4:1.