Borusija ne može bez Halanda. Štutgart deklasirao Dortmund

Utakmicama u subotu, nastavljeno je 11. kolo nemačke Bundeslige. Veliko iznenađenje je priredila ekipa Štutgarta koji je pobedila Borusiju Dortmund na Signal Iduna Parku čak 1:5 (1:1).

Domaćini su bili oslabljeni neigranjem Halanda.

Gosti su stigli do vođstva u 26. minutu golom Vangiutke sa penala (0:1). U 39. minutu, Rojs je poslao sjajnu dugačku loptu do Đovanija Rejine, koji je primio loptu iskosa sa leve strane i savladao golmana Kobela 1:1

Štutgart je u 53. minutu poveo (1:2). Loptu Mangale, primio je Vangiutka, koji je imao malih poteškoća, ali je uputio udarac iz neposredne udaljenosti od gola Dortmunda.

Sedam minuta kasnije, Forster je povisio na (1:3). Uspešno je izbegao ofsajd zamku i izašao jedan na jedan sa golmanom Burkijem i rutinski ga savladao. Dortmund je krenuo ofanzivno,  ali tri minuta kasnije primili su i četvrti gol.

Loptu je na centru presekao Vangiutka, krenuo ka golu, dodao na krilu Kulibaliju, koji je ušao u šesnaesterac, napravio dribling i postigao prelep gol (1:4).

U 87. minutu, gol Rejine je poništen zbog ofsajda.

Potpunu debakl Borusije Dortmund, postavio je Gonzales u prvom minutu nadoknade. Svi fudbaleri Borusije su bili na polovini Štutgarta. Dodavanje Šulca, presekao je Mangala koji je poslao loptu u prazno do Gonzalesa, a on istrčao do gola i matirao golmana Burkija (1:5).

Borusija Dortmund se posle nepotpunog 11. kola nalazi na 5. mestu sa 19 bodova, a Štutgart je poziciju ispod sa dva boda manje.

Naredno kolo se igra već u utorak i sredu. U utorak, Borusija Dortmund gostuje Verderu iz Bremena, a Štutgart dočekuje Union Berlin.