Borusija Dortmund pobedila Lajpcig u derbiju kola. Haland dvostruki strelac

U derbiju 15. kola Bundeslige, fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na gostovanju ekipu Lajpciga rezultatom 1:3 (0:0).

Prvo poluvreme, proteklo je u dominaciji Lajpciga, a Borusija Dortmund nije uputila nijedan šut na gol.

U nastavku, sve se promenilo. Borusija Dortmund je imala terensku inicijativu, a prvi gol je postignut u 55. minutu. Haland je prošao po desnoj strani, uposlio Rojsa, koji je petom iz prve dodao loptu do Sanča, a on rutinski postiže gol (0:1).

U 71. minutu, posle sjajnog prodora Halanda, lopta je završila do Sanča na levoj strani. Centrirao je, a najviši u skoku, bio je Haland koji je glavom zatresao mrežu sa tri metra od gola Lajpciga (0:2).

U 84. minutu, Haland je rešio sve dileme oko pobednika. Rojs je poslao pas, Haland izbegao ofsajd zamku, izašao jedan na jedan sa Gulašijem, zaobišao ga i poslao loptu u praznu mrežu (0:3).

Lajpcig je do kraja uspeo da postigne počasni gol. Strelac je bio Sorlota (1:3).

Nakon ovog meča, Borusija Dortmund je na 4. mestu sa 28 osvojenih bodova, dok je Lajpcig ostao na drugom mestu sa 31 osvojenim bodom.