Barselona u finalu Super kupa Španije

Fudbaleri Barselone, plasirali su se u finale Super kupa Španije. Oni su posle izvođenja penala bili bolji od Real Sosijedada (3:2). U regularnom delu meča, bilo je 1:1 (0:1).

Barselona je povela u 39. minutu. Centaršut Grizmana, iskoristio je De Jong, koji je glavom sa peterca savladao golmana Sosijedada, Remira (0:1).

U 51. minutu, upravo je De Jong u svom šesnaestercu igrao rukom, a sudija je dosudio penal za ekipu Real Sosijedada. Precizan je bio Mikel Ojarzabal (1:1).

Rezultatom 1:1, ušlo se u produžetke. Najbolju šansu u produžecima, propustio je bivši igrač Mančester Junajteda, Januzaj koji je pogodio stativu.

U penal seriji, u ekipi Real Sosijedada precizni su bili Januzaj i Merin, dok su u ekipi Barselone sigurni bili Dembele, Pjanić i Puig.

U drugom polufinalnom susretu, koji se igra sutra, sastaju se Real Madrid i Atletik Bilbao. Finale je zakazano za nedelju.