Barselona konačno ubedljiva! (VIDEO)

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Valensije rezultatom 3:1 (2:1) u 9. kolu La Lige i konačno prikazali jednu dobru i uverljivu igru.

Valensija je rano povela golom Gaje i sve iznenadila u 5. minutu na stadionu “Kamp Nou”, ali su preokrenuli Fati, Depaj i Kutinjo, dok treba napomenuti da je Kun Aguero upisao prve minute u dresu Barselone.

Barsa je uzvratila osam minuta kasnije, Ansu Fati je nakon duplog pasa sa Memfisom pogodio sam ugao za 1:1 i veliko slavlje domaćih navijača.

Domaći su preuzeli inicijativu i krenuli dodatno u ofanzivu, tandem Fati i Depaj je delovao zaista sjajno, mada je Barselona bez lopte izgledala prilično neorganizovano.

Ipak, u finišu prvog poluvremena, nakon lepe i brze akcije po levoj strani, Alba je uputio loptu ka Fatiju, a u petercu ga je oborio Gaja, a sudija Hil Mansano pokazao na belu tačku. Memfis Depaj je preuzeo odgovornost i probušio Silesena za preokret i 2:1.

U drugom poluvremenu Valensija je zaigrala nešto bolje, Soler je pogodio stativu, potom je Gedeš imao sjajan pokušaj, ali je odlično intervenisao Ter-Štegen.

Barselona je bila dosta manje ubitačna kada je Ansu Fati morao da napusti teren, pa ga je zamenio Filipe Kutinjo.

Upravo je Brazilac i pored nešto slabije partije, u 86. minutu savladao Silesena za konačnih 3:1.

Ponovo je vladala jedna dobra atmosfera na stadionu “Kamp Nou”, što ste mogli videti sa snimka.

Barselona se sada popela na sedmo mesto tabele u La Ligi, ali ima samo dva boda manje od Reala i Atletiko Madrida, i pet manje od lidera na tabeli Real Sosijedada koji ima i meč više.