Barselona i Juventus u nokaut fazi. Nejmar sa penala ostavio PSŽ u trci

U ostalim mečevima 4. kola Lige šampiona u utorak, videli smo dosta uzbudljive utakmice do samog kraja. Golovi nisu izostali, a neki timovi su večeras obezbedili plasman u osminu finala.

U grupi H, koja je po stanju na tabeli najzanimljivija, Mančeter Junajted je savladao Bašakšehir rezultatom 4:1. Bruno Fernandeš, koji ove sezone igra fantastično, postigao je prvi gol već u 7. minutu. Posle centaršuta iz kornera, defanzivac Bašakšehira je tu loptu izbio van kaznenog prostora, da bi Bruno fantastičnim volej udarcem sa ivice šesnaesterca poslao loptu pod prečku. Definitivno jedan od golova sezone. Do drugog gola se čekalo do 19. minuta. Posle centaršuta Telesa, golman Bašakšehira Gunok je ispustio uhvaćenu loptu, na nju natrčao Fernandeš i povisio na 2:0. Rašford je postavio konačan rezultat prvog poluvremena sa bele tačke (3:0). Drugo poluvreme se igralo u blažem ritmu, a Turuc je iz slobodnog udarca smanjio rezultat na 3:1. Konačnih 4:1, postavio je Džejms, koji je nakon asistencije Grinvuda sa krila rutinski savladao Gunoka.

U drugoj utakmici grupe H, Pariz sen Žermen je u derbiju večeri pobedio Lajpcig rezultatom 1:0.Jedini gol, postigao je Nejmar sa penala u 11. minutu.

Posle 4. kola, Mančester Junajted je prvi sa devet osvojenih bodova, Pariz sen Žermen i Lajpcig imaju po šest, dok je Bašakšehir poslednjisa tri osvojena boda.

U grupi F, Dortmund je rutinski savladao Klub  Briž rezultatom 3:0. Haland je nastavio golgetersku seriju i postigao dva gola, u 18. i 60. minutu. Strelac je bio i Snačo iz slobodnog udarca u nadoknadi prvog poluvremena.

U okviru iste grupe, Lacio je pobedio Zenit rezultatom 3:1. Imobile je postigao dva gola, u 3. i 55. minutu iz penala. Strelac je bio i Parolo u 22. minutu. Jedini gol za Zenit, postigao je Dzyuba u 25. minutu.

Nakon 4. kola, Dortmund je na vrhu tabele sa devet bodova, Lacio ima osam bodova. Na trećem mestu je KlubBriž sa četiri osvojena boda, dok je poslednji Zenit sa jednim osvojenim bodom.

U grupi G, Ferencvaroš je bio na korak da iznenadi Juventus. Poveli su Mađari u 19. minutu golom Uzunija, a Ronaldo je izjednačio u 35. minutu. Konačnih 2.1 za Juventus, postavio je Morata u drugom minutu nadoknade.

Barselona je u oslabljenom sastavu savladala Dinamo u Kijevu rezultatom 4:0. Golove su postigli Dest u 52. minutu, Brajtvajt u 57. i 70. minutu iz penala i Grizman u drugom minutu nadoknade.

Nakon ovog kola, Barselona i Juventus su obezbedili prolaz u narednu rundu.Barselona je pva sa maksimalnih 12 bodova, Juventus je drugi sa devet, a Ferencvaroš i Dinamo Kijev imaju po jedan bod.