Bajern uz dosta sreće do tri boda na ,,Alijanc areni“

Ekipa Bajerna iz Minhena, uspela je da pobedi hrabri Frajburg na ,,Alijanc areni“ u okviru 16. kola Bundeslige rezultatom 2:1 (1:0).

Već u sedmom minnutu, Bajern je poveo posle sjajne akcije. Gnabri je sjajno prošao po levoj strani, uposlio Milera, koji je iz prve dodao Levandovskom. Poljak je zagradio igrača Frajburga i šutirao sa sedam metara za (1:0).

Bajern je napadao do kraja poluvremena, međutim, promene rezultata nije bilo.

U nastavku, Frajburg je krenuo po gol. Trener Frajburga, Kristijan Štrajh, u 62. minutu je napravio tri izmene. Prošlo je samo nekoliko sekundi, kada je nakon centaršuta iz kornera, Hofler zakačio loptu glavom, a Petersen je krajnjim naporima šutirao glavom. Nojer je uspeo da odbrani šut, ali je lopta tom prilikom prešla gol liniju (1:1).

Bajern je krenuo po tri boda. U 74. minutu, Koman je centrirao sa leve strane, Sane je iz prve proigrao Milera, a Nemac ,,žabicom“ uspeva da savlada golmana Frajburga Milera (2:1).

Frajburg je imao priliku da u 92. minutu dođe do izjednačenja. Hofler je neometano šutirao sa 15-ak metara, a lopta je pogodila prečku.

Nakon ovog meča, ekipa Bajern Minhena je i dalje na prvom mestu sa 36 osvojenih bodova, dok je Frajburg na 9. mestu sa 23 boda.

U narednom kolu, Bajern Minhen u sredu gostuje Augzburgu, dok Frajburg dočekuje Ajntraht iz Frankfurta.