Bajern razbio Menhengladbah za proslavu titule (VIDEO)

Zahvaljujući pobedi Borusije Dortmund nad Lajpcigom Bajern je postao novi-stari šampion Nemačke i bez opterećena je dočekao Borusiju Menhengladbah gde se prošetao pobedom od čak 6:0!

Kako je samo Bajern odigrao u prvom poluvremenu! Imali su fudbaleri Hansija Flika za nameru da proslave titulu u velikom stilu i da daju navijačima dodatan razlog za radost.

Golovi su se ređali kao na traci, a seriju je otvorio ko drugi do Robert Levandovski. Fantastični Poljak je već nakon 112 sekundi načeo rivala.

U 23. minutu Tomas Miler je udvostručio prednost na asistenciju brzonogog krila Džamala Musijale. Doduše mora se priznati da je Miler u toj situaciji imao i sreće jer se lopta odbila od jednog igrača Borusije u mrežu.

Čak dva puta su se “koltovi” odbranili od napada Bajerna u 32. minutu, ali nisu mogli i treći put kada je Levandovski polu-makazicama pogodio bliži ugao Jana Zomera.

Nestvarnu tranziciju i kontru je pokrenuo Alfonso Dejvis, odložio je mladi Kanađanin loptu koja je stigla do Levandovskog, a Poljak se ovoga puta našao u ulozi asistenta za Kingslija Komana u samoj završnici prvog poluvremena.

Mogao je Koman do još jednog gola u prvom poluvremenu, ali je pogodio stativu. Zaista je Bajern danas delovao kao kaznena ekspedicija i savršeno podmazana mašina koja je zasluženo po deveti put uzastopno šampion Nemačke.

Novi gol je postigao strašni Levandovski koji je stigao do het-trika. Neverovatni Poljak je do gola došao sa penala i sa 39 golova je apsolutno prvi strelac Budneslige u ovoj sezoni.

Samo još jedan gol mu nedostaje da izjednači rekord neponovljivog Gerda Milera za najviše golova u jednoj sezoni Nema sumnje da će u naredna dva kola fantastični Levandovski i to da stigne.

Gotovo je izvesno da će 32-godišnji napadač igrama u klubu zaslužiti Zlatnu kopačku, a vrlo izvesno i Zlatnu loptu za najboljeg igrača Evrope.

Da napomenemo da se istakao mladi igrač Bajerna Tanguj Kuasi. Nažalost po lošem, pošto je mladi Francuz dobio crveni karton u finišu utakmice.

Konačan rezultat postavio je Liroj Sane u 85. minutu nakon odlično istrčane kontre koja je počela još iz zadnje linije…