Atletik Bilbao u finalu Super kupa Španije. Protiv Barse u nedelju

Fudbaleri Atletik Bilbaa, pobedili su u Malagi u drugom polufinalnom meču Super kupa Španije ekipu Real Madrida rezultatom 2:1 (2:0) i tako su zakazali finale protiv Barselone, koje se igra u nedelju.

Bilbao je poveo već u 18. minutu. Asistenciju Dani Garsije, iskoristio je Raul Garsija, koji je iskosa sa leve strane uputio precizan udarac i zatresao mrežu rivala (1:0).

U 38. minutu, Atletik Bilbao je duplirao prednost. Posle prekršaja Lukasa u svom šesnaestercu, sudija je pokazao na belu tačku. Raul Garsija je šutirao u desne rašlje i savladao golmana Kurtou (2:0).

Bilbao je na poluvreme otišao sa prednošću od 2:0.

U drugom poluvremenu, očekivao se odgovor Reala, a Marko Asensio je propustio dve šanse, u 58. i 62. minutu.

Kraljevski klub dolazi do gola tek u 73. minutu. Valverde je centrirao sa leve strane do Kazemira, koji je spustio loptu glavom do Karima Benzeme, a on neometan šalje loptu u mrežu sa samo par metara (2:1). U 88. minutu, Benzemin gol je poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča, Real nije uspeo da izjednači.

U finalu Super kupa Španije, sastaju se Barselona i Atletik Bilbao, a meč se igra u nedelju.