Atalanta u nokaut fazi Lige šampiona. Liverpul remijem završio grupnu fazu

U poslednjim utakmicama grupe D, Atalanta je uz Liverpul postala drugi učesnik nokaut faze Lige šampiona, a Ajaks će morati da se zadovolji plej ofom Lige Evrope.

Atalanta je na ,,Johan Krojf“Areni u Amsterdamu pobedila Ajaks 0:1 (0:0) i tako se drugi put uzastopno plasirala u nokaut fazu Lige šampiona.

Veći deo meča, Ajaks je imao posed, ali nije imao konkretnih šansi. Graveberh je u 79. minutu crvenim kartonom dosta olakšao posao italijanskim fudbalerima. Samo šest minuta kasnije, Murijel je nakon asistencije u Freulera izašao jedan na jedan sa Onanom, zaobišao ga i zatresao praznu mrežu (0:1).

U Danskoj se igrao meč bez rezultatskog značaja, a Midtjiland i Liverpul su podelili bodove 1:1(0:1).

Mo Salah je već na isteku prvog minuta iskoristio grešku u dodavanju fudbalera Midtjilanda, presekao loptu, napravio šprint do gola i plasirao loptu u mrežu.

Na ovaj način, Salah je oborio rekord Stivena Džerarda po broju postignutih golova u Ligi šampiona. To je bio njegov 22. gol na 39 odigranih mečeva, a Džerard je na 73 utakmice postigao 21 gol.

U 61. minutu, golman Liverpula Keler je napravio prekršaj nad Drejerom za penal. Precizan sa bele tačke, bio je Šolc u 62. minutu.

Do kraja meča, videli smo još dva poništena gola- Šolca na jednoj i Minamina na drugoj strani.

Na kraju grupne faze u grupi D, Liverpul je prvi sa 13 bodova, Atalanta je druga sa 11 bodova. Ajaks je zauzeo treće mesto sa sedam bodova, dok je Midtjiland poslednji sa dva boda.