Atalanta slavila u Milanu. Inter propustio šansu za prvo mesto

U okviru 19. kola Serije A, fudbaleri Atalante pobedili su ekipu Milana na San Siru rezultatom 0:3 (0:1).

Tim iz Bergama je poveo u 26. minutu. Gosens je centrirao iskosa sa leve strane, a Romero se bacio na tu loptu i glavom pogodio mrežu (0:1).

Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

U šesnaestercu Milana, fauliran je bio Kesi, a sudija Marijani je dosudio penal. Precizan u 53. minutu je bio Iličić (0:2).

Svaku nadu za povratak u meč Milana, srušio je Zapata. Nakon oduzete lopte Toloia na sredini terena, krenula je kontra tri na dva Romero je uočio Zapatu na levoj strani, koji se našao iskosa od golmana Donarume i preciznim udarcem levom nogom postavio konačnih (0:3).

Nakon ovog meča, Milan je i dalje na prvom mestu sa 43 boda, dok je Atalanta na četvrtom  mestu sa 36 osvojenih bodova.

U istom terminu, Udineze i Inter odigrali su 0:0. Inter je ostao na drugom mestu sa 41 bodom, dok je Udineze vezao drugi remi i nalazi se na 14. mestu sa 18 bodova.