Atalanta prokockala dvocifrenu prednost. Bogdanović odličan u porazu (VIDEO)

Košarkaši Njujorka pobedili su Atlantu rezultatom 101:92 u plej-ofu Istočne konferencije NBA lige. Sada je rezultat u pobedama posle dva meča 1:1.

Posle dve četvrtine ekipa Atlante je imala čak 13 poena prednosti (57:44), ali su Niksi preokrenuli u trećoj i pred poslednju su imali poen prednosti. Houksi su u završnici izjednačili na 91:91, ali je onda usledila neverovatna serija Njujorka 10:1 i to je bilo dovoljno za poravnanje u seriji.

Naš Bogdan Bogdanović je 36 minuta proveo na terenu i postigao je 18 poena, a imao je šest skokova i tri asistencije. Čak 13 puta je šutirao za tri poena, ali je samo dva puta bio precizan, pa se može reći da je imao nešto lošiji procenat šuta. U redovima Atlante bolji od njega bio je samo Trej Jang sa 30 poena i sedam asistencija.

Domaće je do pobede vodio Derik Rouz sa 26 poena, dok su po 15 ubacili Bulok i Rendl, a Beret je ubacio 13.

U drugom zanimljivom duelu, Juta je kod kuće savladala Memfis rezultatom 141:129, pa su se tako revanširali za neočekivani poraz u prvom duelu. U pobedničkoj ekipi je najefikasniji bio Mičel sa 25 poena. Najbolji kod Memfisa je bio Morant sa 47 poena.