Arsenal bolji od Totenhema u gradskom derbiju! (VIDEO)

U drugom meču nedeljnog programa u okviru šestog kola engleske Premijer lige Arsenal je na domaćem „Emirejtsu“ rezultatom 3:1 (3:0) bio bolji od Totenhema u derbiju severnog Londona.

Arsenal je odlično otvorio, Artetina ekipa je bila povezana i kreativna u ofanzivi, a u vođstvo ih je u 12. minutu doveo mladi vezista Emil Smit-Rou posle asistencije Bukaja Sake.

U 27. minutu već je bilo 2:0 za domaće – Smit-Rou je ovog puta bio asistent, a Pjer-Emerik Obamejang je postigao svoj drugi gol u sezoni i duplirao prednost „Tobdžija“.

Potpuni „brodolom“ „Pevaca“ u prvom poluvremenu okončan je u 34. minutu, kada Saka postiže pogodak.

Do kraja meča Hari Kejn i ostali fudbaleri Totenhema su pokušavali da se vrate u utakmicu, ali su tek u 79. minutu stigli do svog jediniog pogotka – Južnokorejac Son je posle dobrog dodavanja Serhija Regilona postavio konačnih 3:1 za Arsenal.