Anadolu Efes premašio sto poena i ubedljivo savladao Bešiktaš

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Bešiktaš i u drugom meču polufinalne serije turskog prvenstva. I ovoga puta su pokazali nadmoć, a rezultat je glasio 104:86 (31:23, 29:21, 17:19, 27:23).

Očekivana i ubedljiva pobeda izabranika trenera Ergina Atamana koji je u ovom duelu računao na svoje najbolje igrače, ali nije morao da ih previše troši i tako ih sačuva za sve izvesnije finale plej-of serije turskog šampionata.

Njegova ekipa je već nakon prvog poluvremena imala ubedljivu prednost i nagovestila kakav kraj sledi, pa tako novom pobedom sada vode sa 2:0 u polufinalnoj seriji. Priliku da dođu do finala, imače kroz dva dana, kada je domaćin ekipa Bešiktaša.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Brajan Danston sa 21 poenom, uz šest skokova, dok je Vasilije Micić postigao 11 poena za 24 minuta na terenu uz solidan procenat šuta.